Volwassenen

Autisme in de partnerrelatie

Voor mensen met een partner met ASS: psycho-educatie over autisme thuis en in de relatie, en handvatten voor de communicatie met je partner.

Start je proefaccountvideo
​
▶
Bekijk de introductievideo van dit programma

Inhoud van het programma

​

Dit programma bestaat uit vijf onderdelen en bevat voornamelijk psycho-educatie. In het programma wordt uitgebreid stilgestaan bij alles wat moeilijk gaat; in het face-to-facegesprek kun je dan stilstaan bij wat er goed gaat. De hoofdstukken die aan bod komen zijn: 1. Wat is autisme?; 2. Autisme uitgediept; 3. Autisme thuis; 4. Communicatie met je partner; 5. Afsluiting. Dit programma is een aanvulling op de lopende behandeling.

Voor wie

Het programma is geschreven voor mensen die een partner hebben met de diagnose ASS (autismespectrumstoornis).

Hoe is dit programma ontwikkeld?

Dit programma is geschreven door Therapieland, Els Blijd-Hoogewys en Anja Talboom. Hierbij zijn verschillende mensen met autisme en partners daarvan betrokken geweest. Bij het opzetten is inspiratie gehaald uit het protocol 'ASS bij je man, wat dan? Partnercursus Autisme'.

Tijdsindicatie: 6 - 8 weken · Passend bij klachten: Communicatieproblemen, relatieproblemen · Relevante programma's: Relatieboost, Autisme

Evidence & effectiviteit

​
Probeer dit programma

Start een gratis proefaccount en probeer dit programma. 14 dagen volledige toegang.

Start gratis proefaccount
Over dit programma
Methode
Psycho-educatie
Doelgroep
Volwassenen
Tijdsindicatie
6 - 8 weken
Passend bij klachten
Communicatieproblemen, relatieproblemen
Relevante programma's
Taal
NL
Aantal stappen

Blijf op de hoogte

Onze nieuwsbrief voor professionals die met Therapieland werken: nieuwe programma's, ontwikkelingen in de digitale zorg en aankomende kennissessies. Afmelden kan altijd.